יחידת דובדבןיחידת דובדבן וכינויה "הדובדבן שבקצפת" היא יחידת המסתערבים של צה"ל. יחידה מיוחדת הפועלת למניעת פעילות חבלנית עויינת בשטחי יהודה ושומרון במסווה ובגלוי. היחידה בנויה מצוותים קטנים של לוחמים בעלי הכשרה גבוהה במיוחד עם דגש על לוט"ר (לוחמה בטרור) ותכנים מעניינים נוספים. עיקר עיסוק היחידה הוא במעצר מבוקשים באיזור המדובר, אך מכוון ומדובר ביחידה בעלת הכשרה גבוהה במיוחד, טיב המשימות משתנה ממשימה למשימה.

 

הכשרה

ההכשרה שלוחמי היחידה עוברים כוללת טירונות ואימון מתקדם עם חטיבת הצנחנים, קורס צניחה, קורס הלוט"ר הארוך בצה"ל, ניווטים מורכבים בשטח פתוח ובנוי, קורס צליפה ותכנים נוספים. מבין הלוחמים חלק יעבור קורס פיקודי (מ"כים - מפקדי כיתות) ומתוכם המתאימים יצאו לקצונה. בתום האימון המתקדם חיילי היחידה יוגדרו כבעלי הכשרת רובאי 07 ו-08 למ"כים. משך ההכשרה הכוללת הוא כ-14 עד 15 חודשים.


הופעה

ניתן לזהות את לוחמי היחידה באמצעות מדי א' ירוקים רגילים המונפקים ע"י צה"ל, כומתה אדומה, נעליים אדומות, כנפ"צ (כנפי צניחה) וסיכת לוחם היחידה שניתן לראות מטה.ציוד

לוחמי היחידה מצויידים בנשק אישי מסוג רוס"ר (רובה סער) M4 ("פלטופ") מסוגים שונים ומשונים, ציוד אופטיקה מתקדם, אקדח אישי, רובי צלפים שונים ומשונים, ציוד הסוואה/הסתערבות ואמל"ח מסווג נוסף.

דרכי הגעה ליחידה

ראשית על המלש"ב (מיועד לשירות ביטחון) לסמן את 'דובדבן' בעדיפות ראשונה במנילה, לעבור גיבוש צנחנים/דובדבן לפני הגיוס בהצלחה כמאותר דובדבן ולעבור את גיבוש היח"טיות (יחידות חטיבתיות) של חטיבת הצנחנים לאחר הגיוס. דרך נוספת היא יום סיירות וראיון דובדבן.

דרישות

פרופיל 82 ומעלה ללא סעיפים פוסלים, קב"א (קבוצת איכות) גבוהה (המקובל הוא 51 ומעלה) וחתימה של תקופת קבע המוגדרת מראש מול המלש"ב.

 

תגובות:Fatal error: Uncaught OAuthException: An active access token must be used to query information about the current user. thrown in /home1/raalcoil/public_html/fb/lib/facebook/base_facebook.php on line 1106